Ing. Josef Hájek

  • ANO 2011
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,47. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.03.2018 15:33:12

Sněmovní komise pokračuje ve vyšetřování privatizace OKD

Sněmovní komise pokračuje ve vyšetřování privatizace OKD

Sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci OKD, která zasedala 22. března, přizvala ke svému třetímu jednání advokátku Hanu Marvanovou, která byla dříve poslankyní a náměstkyní ministryně spravedlnosti Heleny Válkové.

„Na minulém jednání jsem komisi požádal o přibrání znalce, konktrétně paní advokátky Hany Marvanové, která se privatizací OKD věnuje dlouhá léta a bojuje za práva nájemníků bytů OKD. Těší mě, že komise můj návrh akceptovala, protože paní doktorka Marvanová je v záležitosti OKD člověkem nadmíru fundovaným, a věřím, že s její pomocí se nám podaří pokročit o kus dál,“ vysvětluje člen komise, poslanec Josef Hájek (ANO).

Komise Hanu Marvanovou pověřila zpracováním právní analýzy, ve které posoudí, zdali při privatizaci minoritního podílu státu na společnosti OKD nedošlo k nezákonnému jednání, respektive k nedovolené veřejné podpoře státu a zda je možné, aby bytový fond či další nemovitosti byly vráceny do vlastnictví státu.

„Příští zasedání komise je naplánováno na 19. dubna a k jednání je mimo jiné přizván také předseda občanského sdružení Byty OKD Roman Macháček,“ dodává Josef Hájek.

Sněmovní vyšetřovací komisi k privatizaci těžební firmy OKD zahájila svou činnost letos počátkem února. Její členové prověřují především převod státních akcií OKD do vlastnictví jiných osob, zejména prodej minoritního podílu v roce 2004, zaměřují se také na snížení základního jmění černouhelné společnosti ve druhé polovině 90. let, kterým stát přišel o možnost firmu kontrolovat.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama