ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,67. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

06.06.2014 9:45:08 - Vítězsalv M.

volby

Bude Úsvit kandidovat v komunálních volbách všude, nebo se zaměříte jen na nějaká města/okresy? Kdy zveřejníte jména kandidátů-lídrů? A co podle vás pro stranu předznamenává neúspěch v posledních volbách, a co jej podle vás způsobilo? Třeba ANO a TOP 09 taky kandidovaly poprvé a uspěly

Odpověď

06.06.2014 14:27:48 - Ing. Karel Fiedler

Dobré odpoledne.

Nepředpokládáme, že v komunálních volbách by Úsvit kandidoval všude. Logicky se zaměříme na ta města a  obce, kde máme podporu a aktivní příznivce a sympatizanty, a budeme schopni kandidátky sestavit. Ale tím neříkám určitě nic nového ani tajného. Zde mají zavedené politické subjekty s delší historií určitě velkou výhodu. Předpokládám, že jména budeme zveřejňovat  až po sestavení kandidátek, tedy nejdříve v červenci. ( odpovídám tedy za Moravskoslezský kraj )

Neúspěch v posledních volbách určitě napomohl k tomu, aby Úsvit začal aktivněji pracovat na regionálních úrovních a změnil způsob své prezentace obecně. Neúspěch způsobilo souběžně asi více faktorů, ale volba nevhodného lídra byla asi tím nejpodstatnějším. A ten lídr, bohužel, tak trochu udal ráz i volební kampaně Úsvitu. Já myslím, že příště už projde lídr kolektivnějším výběrem. Z chyb je třeba se poučit, a myslím, že v Úsvitu jsme to udělali.