Ing. Marta Nováková

  • BPP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,23. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

30.03.2019 8:39:00

Jsem ráda, že se podařilo zabránit diplomatické roztržce

Jsem ráda, že se podařilo zabránit diplomatické roztržce

Reakce MPO na článek serveru hlidacipes.org

 Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková se v Praze zúčastnila setkání se členy diplomatického sboru, které každoročně připravuje sekce zahraničního obchodu MPO vedená náměstkem Vladimírem Bärtlem. Na setkání přednesla projev ve prospěch ekonomické diplomacie a českých firem exportujících na zahraniční trhy. Ministryně před více než 100 diplomaty z celého světa probrala mimo jiné ambice české ekonomiky a růst exportu a HDP za rok 2018.

Setkání se zúčastnili také členové Ekonomické a kulturní kanceláře Tchaj-wanu, kteří se ho účastní již 19 let. Proti jejich přítomnosti se na akci ohradili zástupci Čínské lidové republiky. Ministryně Marta Nováková se setkala s reprezentanty kanceláře Tchaj-wanu a v zájmu zabránění diplomatickému konfliktu je prostřednictvím náměstka Bärtla požádala, aby setkání opustili. Vzhledem k tomu, že akce byla určena pro diplomaty, kterými členové Ekonomické a kulturní kanceláře Tchaj-wanu nejsou, tchajwanští zástupci následně vyslyšeli žádost paní ministryně. Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR tato situace velice mrzí.

„Jsem ráda, že se podařilo zabránit diplomatické roztržce. Česká republika uznává politiku jednotné Činy, která je také v souladu se zahraniční politikou EU a Severoatlantické aliance. Stejné stanovisko zastávají i všichni naši významní západní spojenci jako Německo, USA, Francie či Velká Británie. Ráda bych poděkovala i zástupcům kanceláře Tchaj-pej za jejich pochopení naší situace,” uvedla ministryně Marta Nováková.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama