Ing. Marta Nováková

  • BPP
  • ministryně průmyslu a obchodu
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,77. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11. 10. 2018 20:20:00

Marta Nováková se setkala s představiteli Platformy proti hlubinnému úložišti

Marta Nováková se setkala s představiteli Platformy proti hlubinnému úložišti

„Jaderná energetika je nejen součástí energetické koncepce České republiky, ale je i strategickým zájmem státu a s tím souvisí i bezpečné uložení jaderného odpadu.“

Uvedla to během setkání s představiteli Platformy proti hlubinnému úložišti ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková. Zároveň potvrdila, že Ministerstvo průmyslu a obchodu předkládá do legislativního plánu vlády návrh na zpracování samostatného zákona pro hlubinná úložiště. To přitom představitelé Platformy označili za jeden ze zásadních parametrů pro akceptaci záměru státu vybudovat hlubinné úložiště. Ten by podle zástupců Platformy měl definovat jasná pravidla i pro zapojení obcí do přípravy hlubinného úložiště.

Dalším tématem setkání byla ze strany Platformy i kritika přístupu státu v oblasti komunikace s dotčenými obcemi. „Mám zájem o vzájemně otevřenou komunikaci, pochopitelně v mezích, které nám dovoluje zákon. Jsem ovšem přesvědčena, že otevřená komunikace by  mohla  obce motivovat, aby nutnost výstavby hlubinného úložiště nejen pochopily, ale i podpořily. Jaderná energetika a tím i řešení úložiště jaderného odpadu je zásadní pro energetickou soběstačnost celé České republiky,“ řekla ministryně Marta Nováková.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout