Ing. Marta Nováková

  • BPP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,23. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

04.03.2019 15:05:00

Ministryně Nováková jednala s viceprezidentem Evropské investiční banky

Ministryně Nováková jednala s viceprezidentem Evropské investiční banky

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková jednala s viceprezidentem Evropské investiční banky Vazilem Hudákem.

Dohodla spolupráci v oblasti většího rozvoje finančních nástrojů financovaných z rozpočtu Evropské komise, jejichž cílem je podpořit veřejné investice do širokého spektra potřeb vlády České republiky. Jde o podporu malých a středních podniků s důrazem na rozvoj nových technologií, komercionalizaci výstupů vědy a výzkumu s cílem vytvořit z ČR rychle se rozvíjející inovativní stát, a dále i do oblastí, které nejsou v působnosti MPO jako je sociální bydlení, infrastrukturní investice, atd.

Cílem spolupráce je rozšíření portfolia stávajících produktů  Českomoravské záruční a rozvojové banky o investiční nástroje.  Nové aktivity v rozpočtu EK posilující roli finančních nástrojů dávají České republice šanci významně zvýšit sumu veřejných investic s dopady do všech částí podnikatelského prostředí s pozitivním vlivem na zvýšený příjem státního rozpočtu, a to také díky významnému zapojení soukromých bank, investičních fondů, penzijních fondů a pojišťoven.

Spolupráce s EIB jako hlavní finanční institucí Evropské komise je zárukou standardizovaných finančních modelů, lepšího využití prostředků z rozpočtu Evropská komise, zapojení soukromého sektoru do veřejných investic a také vytváří prostor pro významnou podporu hospodářského růstu. A to s důrazem na nezadlužování veřejných rozpočtů.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama