Ing. Marta Nováková

  • BPP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,23. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.02.2019 17:21:00

Ministryně Nováková míří s podnikatelskou delegací do Jordánska

Ministryně Nováková míří s podnikatelskou delegací do Jordánska

Při příležitosti prvního zasedání Česko-jordánské společné komise se koná pracovní návštěva ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové v Jordánsku.

Na její oficiální cestě ji doprovází 13členná podnikatelská delegace organizovaná Svazem průmyslu a dopravy ČR.

Česko-jordánská společná komise byla založena podpisem mezivládní Dohody pro hospodářskou spolupráci v dubnu 2017. „V rámci zasedání komise v hlavním městě Jordánska Ammánu budou na programu konkrétní projekty v perspektivních hospodářských oblastech včetně energetiky, strojírenství, železniční infrastruktury, vodohospodářství a obranného průmyslu. Tyto obory by do budoucna měly vést k posílení obchodní relace mezi Českou republikou a Jordánskem,“ uvedla ministryně Nováková.

„Jordánsko je pro české firmy významný partner. Už v minulosti naše podniky prokázaly, že jsou spolehlivými dodavateli v oblastech, jako je doprava, strojírenství a moderní technologie. Potenciál pro růst českého exportu do Jordánska není pořád dostatečně využitý,“ řekl Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR, který vede podnikatelskou reprezentaci. 

Součástí pracovní cesty bude i česko-jordánské podnikatelské fórum s B2B jednáními českých exportérů a jordánských firem.  Ministryně Nováková se setká s jordánským předsedou vlády, dále má na programu jednání s jordánskou ministryní energetiky a minerálních zdrojů, s ministrem průmyslu, obchodu a zásobování a ministryní plánování. V Ammánu se setká i s předsedou jordánské atomové komise Khaledem Toukanem.

Jordánsko je pro Českou republiku zajímavým mimoevropským obchodním partnerem s vysokým hospodářským potenciálem do budoucna. V posledních letech země zaznamenaly dynamický vývoj ve vzájemných politických vztazích, které doprovázel strmý vzestup hospodářské výměny. Obrat zahraničního obchodu mezi oběma zeměmi dosáhl v roce 2017 58,7 mil. USD (1,37 mld. Kč). Zaznamenal tak nárůst o více než 2,6 % oproti roku 2016. V roce 2018 činil český export do Jordánska 51,4 mil. USD (1,12 mld. Kč). Jordánsko těží ze svého stabilního podnikatelského prostředí a strategické polohy uprostřed Blízkého východu, odkud je možné pronikat na sousední trhy.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama