Ing. Marta Nováková

  • BPP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11.09.2018 21:34:00

Ministryně Nováková podpoří české firmy v Ázerbájdžánu a Gruzii

Ministryně Nováková podpoří české firmy v Ázerbájdžánu a Gruzii

Kavkazské republiky Ázerbájdžán a Gruzie jsou zeměmi, kam dnes na svou první zahraniční pracovní cestu odlétá ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková.

 Doprovází ji více než dvacetičlenná skupina českých podnikatelů, zástupců bank a institucí, jež mají zájem upevnit stávající a navázat nové kontakty s ázerbájdžánskými a gruzínskými partnery.

Ministryně Marta Nováková zahájí návštěvu v ázerbajdžánském Baku, poté se přesune do gruzínského Tbilisi a Batumi.

„Českou republiku spojují s Ázerbájdžánem velmi přátelské vztahy. Naši ázerbájdžánští partneři se mohli opakovaně ujistit o tom, že české firmy nabízejí nejen špičkovou kvalitu výrobků a služeb za konkurenceschopné ceny, ale mají především upřímný zájem o dlouhodobou a stabilní spolupráci,“ říká ministryně Nováková. "Jsem potěšena, že Česká republika, jakkoli je v evropském měřítku nevelkou zemí, figuruje v posledních letech z pohledu Ázerbájdžánu mezi největšími zahraničními investory,“ dodává.

V gruzínském Tbilisi ministryně Marta Nováková zahájí obchodní fórum a účastní se zasedání Smíšené komise pro dvoustrannou hospodářskou spolupráci. „Česká republika a Gruzie jsou tradičními partnery se shodnými názory na celou řadu mezinárodních, politických a ekonomických otázek. Stávající politické vztahy mezi našimi zeměmi jsou na velmi dobré úrovni, což je důležitý předpoklad pro rozvoj vzájemně výhodné hospodářské spolupráce,“ říká Marta Nováková a dodává: „Spotřebitelé dobře znají tradiční výrobky druhé země, ať se jedná o české sklo nebo gruzínské brandy. Vítám gruzínskou iniciativu prokázat jedinečné příležitosti, které nabízí pro podniky po celém světě.“

Česká republika má potenciál vyvážet do Ázerbájdžánu a Gruzie především průmyslové technologie, které mohou napomáhat v diverzifikaci, modernizaci a zvyšování konkurenceschopnosti dynamicky se rozvíjejících jihokavkazských ekonomik. „Mimo tradiční obory, ve kterých jsou české firmy již etablovány, existuje stále nevyčerpaný potenciál v sektoru energetiky, infrastruktury, zemědělství, environmentálních technologií a mnoha dalších oblastech,“ upřesňuje ministryně Marta Nováková.

Podnikatelskou misi, která se uskuteční ve dnech 11. – 14. září, zorganizovala Hospodářská komora ČR ve spolupráci s Komorou pro hospodářské styky se zeměmi SNS. V průběhu cesty se vedle podnikatelských fór, jichž se zúčastní ministryně Marta Nováková, a navazujících dvoustranných jednání, uskuteční řada dalších pracovních setkání a schůzek.

V rámci podpory ekonomické diplomacie se též uskuteční společná setkání účastníků mise s ministryní průmyslu a obchodu a zástupci zastupitelských úřadů v Baku a Tbilisi.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama