Ing. Martin Jiránek

  • Piráti
  • Královéhradecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,39. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11.07.2019 16:43:00

Budu interpelovat ministra Havlíčka kvůli vyplácení dotací koncernu Agrofert

Budu interpelovat ministra Havlíčka kvůli vyplácení dotací koncernu Agrofert

Pirátský poslanec Martin Jiránek bude dnes odpoledne interpelovat ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka ohledně proplácení dotací společnostem z koncernu Agrofert. Řada důkazů dokládá existenci střetu zájmů premiéra Andreje Babiše, a tedy i por

Jiránek bude chtít odpovědi na tyto otázky:

  • Jaký je objem dotací, které MPO schválilo pro společnosti z koncernu Agrofert po 9. 2. 2017, kdy novela zákona o střetu zájmů vešla v účinnost?
  • Pokud nějaké schváleny byly, došlo již u některých k proplacení a případně v jaké celkové výši?
  • A aby se vyjasnily mediální nejasnosti z posledních dní - měly nebo neměly by podle vás být propláceny dotace schválené po 9. 2. 2017 pro společnosti z koncernu Agrofert, dokud příslušné instituce nevynesou finální verdikt ohledně porušování zákona o střetu zájmů ve vztahu k českému premiérovi?
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout