Ing. Martin Kukla

  • ANO 2011
  • Vysočina
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,36. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.3.2022 19:37:00

Pomocná ruka by měla být samozřejmostí

Pomocná ruka by měla být samozřejmostí

Doba je velmi těžká a teď více než kdy dříve je potřeba, pokud to jen trochu jde, podávat pomocnou ruku, ideálně obě dvě.

S ohledem na situaci na Ukrajině bychom si měli uvědomit, co je opravdu důležité, neřešit malichernosti a táhnout za jeden provaz. Také proto se s kolegy z hnutí snažíme být ve sněmovně prospěšní, což se v posledních týdnech promítá v naší neustálé snaze snížit lidem ceny energií a pohonných hmot a dále v konkrétních pozměňovacích návrzích ke státnímu rozpočtu pro rok 2022.

Profesionálním hasičům, kteří nám v covidové době několikrát vytrhli trn z paty, navrhujeme o 600 milionů korun navýšit investice, které by měly jít na nákup 46 cisternových automobilových stříkaček a na obnovu výškové techniky – to všechno neslouží hasičům, ale především nám všem. Dalších 200 milionů si zaslouží dobrovolní hasiči, kteří za ně také pořídí cisternové automobilové stříkačky. Dále se zasazujeme o to, aby se dotace do oblasti sportu navýšily o více než jednu miliardu korun, abychom po koronavirové době vrátili děti a mládež ke sportu a sportovním organizacím pomohli s vysokými náklady na energie.

Obnova lesů, posílení české armády i podpora bydlení

Rozhodně bychom neměli zapomínat na obnovu lesů po kůrovcové kalamitě, která Vysočinu velmi výrazně zasáhla. Vláda slibovala, že obnova lesa, zadržování vody v krajině a ochrana životního prostředí budou její prioritou, přitom původní návrh rozpočtu byl o 330 milionů korun vyšší, navrhujeme výdaj zvýšit alespoň o 30 milionů, které podpoří obnovu našich lesů.

Také chceme zvýšit Novou zelenou úsporám o 350 milionů korun a o 4,4 miliardy navrhujeme posílit kapitolu Zajištění obrany ČR silami Armády ČR. Další prostředky by měly jít do rozvoje venkova (miliarda korun) a trváme také na navýšení Státního fondu dopravní infrastruktury, který by měl do regionů na opravy krajských silnic poslat celkem šest miliard korun. Přesně 180 milionů navíc by mělo podpořit bydlení – konkrétně technickou infrastrukturu, tedy zasíťování pozemků jednotlivými obcemi, které tak významně ulehčí následnou bytovou výstavbu. Daných 180 milionů je převis projektů, které byly podány a jsou tedy připraveny k realizaci.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama