Ing. Miloš Zeman

První přímo zvolený prezident ČR
  • BPP
  • prezident České republiky
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,72. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.11.2021 15:39:00

Již zítra absolvuji první ze setkání s navrženými kandidáty

Již zítra absolvuji první ze setkání s navrženými kandidáty

Projev prezidenta republiky při jmenování předsedy vlády

 Vážený pane předsedo vlády, milý Petře,

dovolte mi, abych Vám ze srdce blahopřál k Vašemu jmenování premiérem. Sám jsem tuto funkci vykonával kdysi dávno po čtyři roky a řídil jsem se při tom dvěma zásadami. Vážit si lidí, kteří v životě něco dokázali, a nevážit si žvanilů, za nimiž není viditelná práce, ale kteří zato radí druhým, jak oni mají pracovat. To se týkalo jak novinářů, zejména politických komentátorů, tak i neúspěšných politiků.

Protože prezident republiky má přispět k hladkému průběhu vytváření nové vlády, chtěl bych Vás informovat, že již zítra absolvuji první ze setkání s Vámi navrženými kandidáty, a to podle abecedního pořadí, protože nikdo tak nebude diskriminován ani preferován. Tento seriál skončí 13. prosince, a od té doby bude možné připravovat ustavení vlády jako celku.

Závěrem mi dovolte, abych Vám ještě jednou popřál to, co je v politice nejdůležitější, úspěch a pocit z dobře vykonané práce.

Hodně štěstí.

Miloš Zeman
prezident republiky

Lány, 28. listopadu 2021

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama