Ing. Miloš Zeman

První přímo zvolený prezident ČR
  • BPP
  • prezident České republiky
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,61. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

09.09.2022 17:41:53

S odchodem Alžběty II. končí jedna velkolepá historická epocha

S odchodem Alžběty II. končí jedna velkolepá historická epocha

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve čtvrtek dne 8. září 2022 kondolenční dopis Jeho Veličenstvu Karlovi III., králi Spojeného království Velké Británie a Severního Irska.

Vaše Veličenstvo,

s hlubokým zármutkem jsem se dozvěděl o skonu Vaší matky, Jejího Veličenstva královny Alžběty II. S jejím odchodem končí jedna velkolepá historická epocha. Vaše matka byla symbolem moderních dějin nejen Velké Británie, ale celého světa. Její odkaz v podobě oddané služby monarchii, nesmírné pokory a vznešenosti zůstane navždy v našich srdcích. Pro mě osobně bylo setkání s Jejím Veličenstvem v červnu roku 2017 jedním z nejsilnějších momentů mého působení v prezidentském úřadu.

Vaše Veličenstvo, dovolte mi, abych jménem svým i jménem občanů České republiky vyjádřil upřímnou soustrast.

S úctou

Miloš Zeman
prezident České republiky

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama