Ing. Miloš Zeman

První přímo zvolený prezident ČR
  • BPP
  • prezident České republiky
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,66. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

7.6.2022 17:33:00

Vážím si maďarské politiky, která nepodléhá cizím vlivům

Vážím si maďarské politiky, která nepodléhá cizím vlivům

Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci u příležitosti setkání s maďarskou prezidentkou

 Vážená a milá paní prezidentko, dámy a pánové,

jsem velmi rád, že na Pražském hradě jsem mohl dnes přivítat nejvyššího reprezentanta země, které v České republice říkáme čestný soused. Byla doba, paní prezidentko, kdy jsme byli sousedi i geograficky, ale nyní jsme čestní sousedé. Vážím si našeho přátelství, vážím si maďarské politiky, která respektuje národní zájmy své země a nepodléhá cizím vlivům.

Paní prezidentka mě požádala, abych kompenzoval některé antimaďarské výroky, které se objevují v českých médiích. Činím tak formou této tiskové konference, ale řekl jsem už při jednání delegací paní prezidentce, že nejrazantnější antimaďarský názor zazněl z úst předsedkyně jedné české politické strany, která, a to jsem paní prezidentce vysvětlil, má podle posledního průzkumu veřejného mínění tříprocentní voličskou podporu. Doufám, že tím je celá věc vyřešena.

Jinak jsme diskutovali o formách vzájemné spolupráce. Ty formy jsou jak ve zbrojním průmyslu, tak například v energetice včetně energetiky jaderné. Máme samozřejmě zájem na upevnění visegrádské spolupráce a nesouhlasíme s těmi, kdo by chtěli tuto spolupráci rozmělnit, nebo dokonce opustit. Zvláštní důraz jsme věnovali Visegrádskému fondu, který financoval stovky a stovky užitečných projektů zejména v kulturní a vzdělávací oblasti.

Last but not least, předal jsem paní prezidentce srdečné pozdravy svému příteli Viktoru Orbánovi, s nímž se známe už déle jak dvacet let, a blahopřál jsem mu ke dvěma věcem. Zaprvé k opětovnému vítězství ve volbách, dokonce ústavní většinou. A zadruhé k tomu, že vybral skvělou prezidentku svého státu.

Děkuji vám za vaši pozornost.

Miloš Zeman
prezident republiky

Pražský hrad, 7. června 2022

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama