Ing. Patrik Nacher

  • ANO 2011
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,21. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

02.01.2023 14:37:54 - Cimpl

Do jaké míry naše země vzkvétá?

Nebýt covidu a války na Ukrajině, podle Klause dnes v hospodářské politice doháníme Francii. Vidíte to stejně? Mě to přijde dost nadnesené. A myslíte, že je reálné, že se třeba v horizontu 10 let budeme moci sovnávat s vyspělými státy od nás na západ nebo třeba s našimi sousedy jako je Německo a Rakousko? Mám na mysli včetně výše mezd a životního standartu.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

26.01.2023 9:52:56 - Ing. Patrik Nacher
Dobrý den,

děkuji Vám za dotaz.  Troufám si říct, že covid zamával s ekonomikou všech zemí v Evropě. Ohledně války na Ukrajině je to tak, že k nim máme velmi blízko. Na počet obyvatel jsme přijali nejvíc uprchlíků z Ukrajiny. Částku, kterou jim přispíváme, je taky jedna z nejvyšších, což může ekonomický růst jakoby brzdit. Na druhou stranu bych se na toto v současné době nevymlouval. V dorovnávání se se sousedy máme ještě hodně, co dohánět. Rád bych to demonstroval na příkladu s potravinami. Stále je v zahraničí výběr a kvalita potravin na mnohem vyšší úrovni než u nás. To považuji za nepochopitelné. Jsme 33 let po revoluci a kvalita i dovážených potravin je u nás jiná. Myslím si, že ani za deset let se nám to nepodaří vyřešit a vyrovnat se sousedním státům.

Patrik Nacher