Ing. Pavlína Nytrová

ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,91. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

24.04.2015 21:40:38 - Ludmila M.

Branná povinnost - odvody žen

Dobrý den,
chtěla bych vyjádřit svůj nesouhlas s plánovanými odvody žen v rámci novely branného zákona, navrhuji proto, aby odvody pro ženy byly pouze dobrovolné a nikoliv povinné, ušetří se tím také mnoho prostředků a nikdo nebude doopravdy diskriminován.

Další věcí je že novela branného zákona ve svém důsledku zavádí povinnou gynekologickou prohlídku, což je v podstatě návrat do doby komunismu. Většina českých dívek poprvé navštíví gynekologa až mezi 18. a 20. rokem, má jim to ale armáda naordinovat povinně? Myslím že forma lékařské prohlídky přinese více stresu právě dívkám než chlapcům, mezi 50 tisíci dívkami ročně se určitě vždy najde několik tisíc které budou velice těžce snášet že musí někam jít a pod hrozbou pokuty si nechat sahat na svá intimní místa.

Prosím udělejte s tím něco, nejlépe zajistěte že pokud budou odvody i pro dívky, tak jenom na dobrovolné bázi. Nejlepší by bylo zcela zrušit brannou povinnost pro ženy, v Německu ji taky nemají.

Odpověď

12.05.2015 11:30:57 - Ing. Pavlína Nytrová
Paní Ludmilo, naprosto s Vámi souhlasím. Jsem proti branné povinnosti žen. Novelu branného zákona zatím projednala a schválila jen vláda, čeká nás tedy projednávání a diskuse ve sněmovně. Věřím, že během ní zvítězí zdravý selský rozum. My na jedné straně nesmíme zakázat muslimským dívkám nosit během vyučování ve školách v České republice šátky na hlavách a na druhé straně svým občankám nařídíme povinnou gynekologickou prohlídku. I já to chápu jako návrat ke komunismu, tedy ohrožení demokratických práv a věřte, že do takové doby bych se vrátit nechtěla.