Ing. Pavlína Nytrová

ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,91. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

15.11.2016 21:25:51 - Lannister

Váš boj proti svobodě slova

Dobrý den,

mám na Vás dotaz: Proč se snažíte potlačit svobodu slova tím, že předkládáte návrh zákona, který ukládá až jeden rok vězení za uražení veřejného činitele (v tomto případě prezidenta)? Tento návrh zákona je nedostatečně odůvodněn, pouze se odvolává na to, že v jiných evropských státech tento typ zákona existuje.

Nemáte na své straně žádné kvalitní argumenty a přesto se snažíte prosadit zákon, který by výrazně omezil svobodu slovu každého občana České Republiky. Vážíte si evropských liberálních hodnot a svobody projevu? Protože podle všeho to vypadá, že ne.

Odpověď

19.11.2016 21:47:44 - Ing. Pavlína Nytrová
 Dobrý den, děkuji za dotaz. Když si čtu Vaře řádky, pak podobné názory, mě přiměly k tomu, abych se pod zmiňovaný návrh podepsala. V prvé řadě chci zdůraznit, že se mi vůbec nelíbí, že se společnost začíná velmi vulgarizovat, vytrácí se slušnost k sobě navzájem, k rodičům, k učitelům, k lidem, kteří mají jiný názor a snaží se ho třeba jen prezentovat. Jedna skupina vyvrací názor druhé skupiny hlavně zesměšňováním. Stejně jako je tomu v tomto případě. Nesnažíme se prosazovat zákon, jde pouze o návrh paragrafu a my jen říkáme, pojďme se o tom otevřeně a slušně bavit, polemizovat, diskutovat. Pokud se většina shodne, že je potřeba, čeká nás dlouhá legislativní cesta a jistě velká diskuse v Poslanecké sněmovně včetně výborů. Zazní názory pro a proti, mohou být podány pozměňovací návrhy, které z diskuse vzejdou. A v neposlední řadě chci zdůraznit, že každý člověk, včetně poslance PČR by měl mít možnost vyjadřovat se svobodně, ke všemu a ke každému, ale slušně. Bez vulgarismů, urážek a zesměšňování kohokoliv, jak dělníka, tak prezidenta.