Ing. Radim Fiala

  • SPD
  • Olomoucký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,61. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.02.2014 14:41:51

Kéž by naše média hájila zájmy českých občanů tak, jak ty vyvolené

Kéž by naše média hájila zájmy českých občanů tak, jak ty vyvolené

V nedávných dnech jsme se dočetli o ohromujících problémech ruské homosexuální menšiny, která trpí zákonem zakazujícím propagandu homosexuality mezi nezletilými do takové míry, že již nemůže ty novináře v Gay klubu v Soči ani vidět.

Taktéž jsme se dozvěděli o otřesném případu švýcarské přímé demokracie, ve které si občané dovolili vyjádřit názor, že nechtějí, aby nadměrné množství imigrantů parazitovalo na švýcarském sociálním systému.

Samozřejmě většina našich médií opomněla připomenout, že v celé řadě států USA platí ještě mnohem přísnější zákony omezující práva sexuálních menšin, že i v řadě evropských států platí zákony podobné tomu ruskému a že i řada dalších občanů evropských států by ráda zamezila přílivu imigrantů, kteří nepřijeli pracovat, ale přijeli využívat výhod vyspělých evropských sociálních systémů. Bohužel málo kdo u nás upozornil na to, že ačkoliv tato otázka v evropské společnosti reálně existuje, k jejímu řešení přikročil jako jeden z mála švýcarský stát, ve kterém lidé nevládnou prostřednictvím klasické zastupitelské demokracie, nýbrž ovlivňují zákony své země přímo prostřednictvím referend.

Nelze se pak divit rozhořčené reakci českých politiků i médií. Reakci, která vehementně nesouhlasí s tím, že by si lidé sami bez jejich pomoci mohli demokraticky prosadit zákony, které jsou reálně psané v jejich prospěch a které reálně řeší problémy jejich každodenního života. Sami jsme tento týden v Poslanecké sněmovně narazili na to, že když Hnutí Úsvit předložilo dvě novely zákona o DPH, které měly ulehčit administrativu a zamezit druhotné platební neschopnosti našich malých a středních podnikatelů a živnostníků a tak napomoct obnovení růstu našeho hospodářství a zastavení katastrofického nárůstu nezaměstnaných, tak se tyto novely u našich kolegů z „tradičních“ politických stran nesetkaly s pochopením. Stejně tak naši kolegové nepodpořili novelu zákona, kterou Úsvit chtěl zastavit zneužívání sociálních dávek ze strany provozovatelů ubytoven, kteří si z vytváření sociálně vyloučených oblastí udělali výhodný byznys. Prostě když se snažíte v poslanecké sněmovně parlamentu České republiky reálně řešit reálné problémy běžných občanů naší země, tak se to u českých politiků i českých novinářů setká s mnohem menší odezvou, než když se řeší to, jaká jsou práva homosexuální menšiny ve vybraných cizích zemích nebo to že si v některých zemích již občané dovolují řešit své problémy prostřednictvím referend a nikoliv prostřednictvím politiků, u kterých se tak často zdá, že se nechali zvolit prostě proto, aby tam v tom parlamentu řešili problémy své.

Pochopte mě správně, já netvrdím, že bychom měli zůstat k dění v okolních zemích lhostejní, já pouze tvrdím, že je otřesné, když naše tzv. elita zůstává lhostejná k dění ve vlastní zemi.  

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama