Ing. Radim Fiala

  • SPD
  • Olomoucký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,6. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

6. 1. 2020 16:47:00

USA opět vyhrožují suverénní zemi

USA opět vyhrožují suverénní zemi

Komentář na facebookovém profilu k dalšímu vyhrocování vztahů s Irákem a dalšími zeměmi.

USA opět vyhrožují suverénní zemi! Americký prezident Donald Trump pohrozil Iráku sankcemi v případě, že bude požadovat stažení přes 5000 amerických vojáků, kteří působí v této zemi. Irácký parlament v neděli v souvislosti se zabitím íránského velitele Sulejmáního na území Iráku totiž schválil usnesení, v němž vyzval vládu, aby ukončila přítomnost cizích vojáků v zemi.

Podle hnutí SPD je naprosto nepřijatelné, aby cizí vojska byla v jakékoli zemi proti vůli legitimní vlády. Americké jednotky už takto například porušují například suverenitu Sýrie. Takovéto sprosté vyhrožování považujeme za naprosto nepřípustné!

USA se neustále vměšují do záležitostí suverénních států a dokonce je agresivně vojensky napadají a okupují. USA pohrozily vojenskou intervencí ve Venezuele. Napadly Sýrii, Irák, Libyi, Afghánistán, pomohly destabilizovat Ukrajinu…

Článek 2., odst. 4 Charty OSN ale praví: „Všichni členové se vystříhají ve svých mezinárodních stycích hrozby silou nebo použití síly jak proti územní celistvosti nebo politické nezávislosti kteréhokoli státu, tak jakýmkoli jiným způsobem neslučitelným s cíli Organizace spojených národů“.

Víme, že USA před intervencí a při intervenci SSSR v Afghánistánu podporovaly islámské teroristy a byly (při nejmenším prostřednictvím pákistánské tajné služby) v kontaktu i s Usámou bin Ládinem. Talibán vznikl za podpory pákistánské tajné služby, která spolupracuje s CIA. USA podporují Saudskou Arábii, která též podporuje islámský terorismus a wahhábismus a saláfismus (pravověrný výklad islámu). Podobně USA podporovaly v Sýrii islamistickou opozici proti Asadovi, v Egyptě dokonce Muslimské bratrstvo, v Libyi pomohly nástupu islamistů.

Hnutí SPD se jednoznačně staví proti porušování suverenity nezávislých států. Co říkáte Vy?

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama