Ing. Radovan Vích

Člen předsednictva hnutí SPD, předseda RK SPD LBK
  • SPD
  • Liberecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,79. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

13.06.2024 14:18:15 - Franta Kamarád

Proč nikdo neřeší nákup tanků bez výběrka?

Dobrý den, schvalujete nákup tanků, který vláda plánuje? Mě překvapuje, že nikdo neřeší, že nákup probíhá bez výběrového řízení. Podle mě to zavání korupcí nebo minimálně plýtvání veřejnými penězi, protože když není výběrko, jak se ví, že jde pro nás o ten nejvýhodnější nákup?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Rebel Dandy, hlja, Pekuc

Odpověď

16.06.2024 9:31:00 - Ing. Radovan Vích

Dobrý den a děkuji za dotaz.

Nákup neschvalujeme a řešíme tento postup. 

Těžká brigáda měla mít ve výzbroji tanky již od roku 2026. Až nyní je ale zařadila vláda mezi strategické projekty. Zatímco za 243 kusů pásových bojových vozidel ze Švédska máme zaplatit cca 60 miliard korun, za 77 tanků má být cena podobná. Pokud by se ale vypsalo transparentní výběrové řízení, zcela určitě by byly nabídky mnohem nižší, než cena jako v tomto případě kdy se jedná o pořízení stylem vláda-vláda. Navíc neznáme podíl domácího zbrojního průmyslu, který by měl být minimálně 40%. Jedná se o účelovou akvizici, kterou je potřeba vzhledem k ceně odmítnout i s vědomím, že bez moderních tanků se naše armáda neobejde.