Ing. Tomáš Jirsa, MBA

  • ODS
  • Český Krumlov
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,35. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

17.08.2011 9:27:27 - anynka

Masivní těžby vyvolal,těžil a dřevo prodával bývalý "ekologický" ředitel Krejčí

Pane senátore, je situace v parku podle vás už stabilizovaná, domníváte se, že je za tím mimo jiné také jihočeská dřevařská lobby, jak bylo naznačeno?

Odpověď

22.08.2011 9:59:32 - Ing. Tomáš Jirsa, MBA

Otázka má dvě roviny: Správa NPŠ po letech našla společnou řeč s regionem, obcemi i oběma kraji. Obě krajská zastupitelstva (Jihočeské svým usnesením o podpoře Stráského a Plzeňské návrhem zákobna o Šumavě) a jejich hejtmani deklarovali Stráskému a vedení NPŠ podporu. Novému vedení NPŠ se podařilo schválit dokumenty, které jsou nutné pro provoz parku. Vedení má plnou podporu ministra ŽP. Z tohoto hlediska je situace stabilizovaná. Do této "regionální shody"  ale hází vidle aktivisté, kteří tento klid nechtějí. Položte si otázku proč? A tak samozřejmě situace na Šumavě stabilizovaná není....
A k otázce jihočeské dřevařské lobby? Masivní těžby vyvolal, masivně těžil a dřevo prodával přeci bývalý "ekologický" ředitel Krejčí, tím, že podporoval množení kůrovce. Stráský chce kůrovcovou kalamitu naopak zastavit a tím i zastavit i masivní těžby. Myslíte si, že kdyby "jihočeská dřevařská lobby" chtěla těžit, že by podporovala Stráského? A hlavně, buďte konkrétní, co/kdo to je, ta "dřevařská lobby"?
Tomáš Jirsa, senátor jižní části Šumavy.