Ing. Věra Kovářová

  • STAN
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,68. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.12.2020 9:45:00

Potravinové banky potřebují větší podporu státu

Potravinové banky potřebují větší podporu státu

Řada lidí z ohrožených skupin společnosti se potýká s dlouhodobými existenčními problémy, které pandemie koronaviru ještě více prohloubila.

 Tito lidé nyní častěji využívají pomoci od potravinových bank, a proto se jeden z pozměňovacích návrhů poslankyně Věry Kovářové k návrhu státního rozpočtu zaměřuje na alokaci 20 milionů korun právě potravinovým bankám.

Potravinové banky poskytují pomoc charitám, samoživitelkám a samoživitelům, poskytovatelům sociálních služeb nebo seniorům. V současné době koronaviru ale postrádají finance na základní potraviny i další skupiny obyvatel. Podle Kovářové je nutné, aby vláda zvýšila finanční podporu pro jejich zajištění.

„Nejenže se potravinovým bankám zvýšil počet klientů, ale v důsledku pandemie potravinové banky v mnohých případech přišly i o sponzory nebo se setkaly s nedostatek darovaných trvanlivých potravin. Na tuto situaci vláda reagovala až po několika apelech tím, že ze státního rozpočtu pro potravinové banky vyčlení dvacet milionů korun,“ vysvětluje Kovářová.

V důsledku dopadu pandemie se předpokládá, že počet obyvatel, kteří se ocitnou závislí na pomoci od těchto organizací, ještě přibyde. I přesto, že dochází k pravidelnému navyšování dotací, navrhuje Kovářová zvýšit alokace pro potravinové banky, které chce nyní vláda jednorázově vyčlenit.

Věra Kovářová na tento problém již upozorňovala ministryni práce a sociálních věcí i ministra zemědělství. V minulých dnech se také celá řada politiků STAN zapojila do sbírky potravinových bank.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama