Ing. et Ing. Jan Skopeček

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,04. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.09.2020 13:34:00

Prezident Zeman má rád vysoké daně a státní přerozdělování

Prezident Zeman má rád vysoké daně a státní přerozdělování

Komentář na facebookovém profilu k návrhu prezidenta Zemana zrušit superhrubou mzdu jen dočasně

 V Lánech se sešel prezident Zeman a jeho expertní tým s premiérem Babišem a ministryní financí Schillerovou nad rozpočtem a daňovými změnami. Prezident Zeman jako socialista má v oblibě vysoké daně a státní přerozdělování. Navrhl proto, aby plánované zrušení superhrubé mzdy a snížení sazby daně na 15 % platilo jen po dva roky.

Byla by velká hloupost zrušit superhrubou mzdu a snížit sazbu daně na 15 % jen dočasně. Vedle vysokých a složitých daní trápí českého daňového poplatníka i nepředvídatelnost a časté změny daní. Prezidentův návrh by to jen zhoršil.

Ve Sněmovně je dost hlasů na zrušení superhrubé mzdy, které ODS navrhuje už roky. Kdyby vláda hlasovala pro návrh ODS již v minulosti, mohli mít lidé nižší daně a vyšší příjmy dávno.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama