Ing. et Ing. Jan Skopeček, Ph.D.

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • místopředseda PS PČR
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,19. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11.06.2024 14:10:00

Liberální, levicový progresivismus prohrál i u mladých voličů

Liberální, levicový progresivismus prohrál i u mladých voličů

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výsledkům voleb do Evropského parlamentu.

 V dnešním Press klubu na @frekvence1 jsem hodnotil volby do EP. Ještě jednou jsem poděkoval všem  voličům koalice Spolu a ODS. Výsledky jsem komentoval tak, že to pro ODS není na žádnou oslavu, neboť oproti minulému období ztrácíme jeden mandát europoslance, ani žádnou tragédií, protože se stále ukazuje, že jsme jediným relevantním konkurentem hnutí ANO. Hnutí ANO naštěstí nevyhrálo o parník, ale výsledky musíme brát jako jistou zpětnou vazbu a zdvižený prst ze strany voličů vůči vládní politice.

Ta zpráva voličů je u nás i v řadě států EU taková, že posiluje pravice a oslabuje levice, zejména ta progresivní a zelená. Voliči trestají strany, které tlačí progresivní témata, Green Deal, otevírají dveře masové migraci. Navrh získávají strany, které chtějí opak a často to je na úkor standardních pravicových politických stran, které se za poslední roky příliš posunuly do středu. Budiž to varováním a výzvou, jaká témata a jaký program aktivním, po pravicových tématech volajícím voličům, nabídnout.

Zkrátka liberální, levicový progresivismus prohrál a to i u mladých voličů, což je nadějná zpráva. Výrazně oslabili zelení, což je naděje, že dojde k přehodnocení Green Dealu ničícího prosperitu a životní úroveň evropského kontinentu. U nás na tento trend nejvíce doplatili Piráti a STAN.

Výsledky voleb v Německu a Francii jsou naděje, že oslabí i tlak na stále větší federalizaci EU a přenášení dalších pravomocí z národní úrovně na tu evropskou. Snad tím i u nás všichni dostali jasně najevo, jak přistupovat k nepřijatelným napadům na zrušení práva veta či rychlé přijetí eura.

Tak jen ty výsledky správně přečíst a vrátit evropské politice realismus a racionalitu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama