Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,2. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

09.01.2020 7:32:00

Češi mají jedno z nejvyšších zdanění práce na světě

Češi mají jedno z nejvyšších zdanění práce na světě

Komentář na facebookovém profilu ke zdanění práce

 Dlouhodobě posloucháme pohádky o tom, že se máme dobře. Naše vláda se plácá po ramenou, jak dobře hospodaří. Podobné články ale snad otevřou oči každému (ZDE). A nic na tom nemění fakt, že např. tento pochází z konce letošního léta. Fakt je ten, že naše země má jednu z nejvyšších daňových zátěží na světě. Například bezdětné osoby odvedou státu každý měsíc téměř polovinu výplaty – přesně 43,7% platu.

Na to, jak vysoké zdanění máme, však v naší zemi jsou ve srovnání s ostatními zeměmi podprůměrné příjmy. Například sousední Němci a Rakušané dostanou po zdanění a odvodech víc, než Češi před zdaněním. Kromě toho máme ve srovnání s ostatními zeměmi velmi nízkou kupní sílu. Je to podle vás v pořádku?

Na toto téma jsem se již v minulosti vyjadřoval nesčetněkrát. Neměl by stát přestat slibovat a rozhazovat tam, kde to není efektivní? Neměl by naopak začít podporovat oblasti, kde je to žádoucí?

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama