Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,2. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13. 12. 2019 15:50:32

Dlouhé přešlapování na místě je nedůstojné

Dlouhé přešlapování na místě je nedůstojné

Komentář na facebookovém profilu k výsledkům předčasných parlamentních voleb ve Velké Británii a k Evropské unii

Již opravdu dlouhou dobu jsou celosvětová média zaplněna články na téma brexit a s ním související politické třenice. Z neustálých sporů mezi odpůrci a zastánci odchodu z EU již jsou unaveni dokonce i mnozí Britové.

Vím, že je třeba důsledně zvážit všechna pro a proti a názory na toto téma se různí i v naší zemi. Osobně jsem však toho názoru, že takto dlouhé přešlapování na místě je velmi nedůstojné a únavné.

Rozumím postoji těch, kteří již v EU setrvávat nechtějí. Evropská unie totiž dávno není tím, čím by měla být. Úředníci rozhodují od stolu bez znalostí konkrétní situace, zabývají se často naprosto nepodstatnými a malichernými věcmi, zatímco ty zásadní nechávají bez povšimnutí. Svými nařízeními komplikují život běžných obyvatel EU i drobných živnostníků, kteří jsou pro ekonomiku jednotlivých členských států klíčoví.

Především však EU totálně selhává v oblasti řešení migrační krize a ochrany nás, Evropanů. Stala se byrokratickým molochem, který neplní svou funkci tak, jak má.

Upřímně se divím a především nerozumím tomu, že ji ani tlaky na odchod Velké Británie z unie nepřiměly k zamyšlení a snaze cokoliv změnit.

Pokud se EU "neprobere" a nezačne pracovat především pro své občany, kterým má sloužit primárně, očekávám, že k Británii, které přeji úspěšné dokončení brexitu, postupně přibydou další země.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama