Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

6. 5. 2020 8:36:00

Dobrá zpráva, věznice má prioritu

Dobrá zpráva, věznice má prioritu

Komentář na facebookovém profilu k rekonstrukci bývalé věznice v Uherském Hradišti

 Již řadu let bojuji o záchranu bývalé věznice v Uherském Hradišti, respektive za rekonstrukci tohoto objektu.

Vytrvalý a neúnavný tlak, a především iniciativa nás všech, kteří jsme se nenechali odradit neúspěchy a neustále tloukli na příslušné dveře, se vyplatila.

Již v únoru jsem Vás informoval o tom, že se ledy hnuly, když se i v médiích začaly objevovat informace o tom, že již má vláda hotovou základní studii rekonstrukce. Proto jsem se také obrátil na generální ředitelku Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, paní Kateřinu Arajmu, a to se zásadním dotazem. Chtěl jsem vědět, jakým způsobem a v jaké výši jsou zajištěny finanční prostředky přímo nebo nepřímo související s touto investiční akcí. Odpověď právě dorazila.

Paní ředitelka mne v ní ujistila o tom, že záchrana této unikátní památky je jednou priorit ÚZSVM, a že se na rekonstrukci intenzívně pracuje. To je velmi dobrá zpráva.

K této akci je zpracován investiční záměr s celkovým objemem 436 milionů Kč ze státního rozpočtu. Cíl, tedy aby se do budovy přesunul okresní soud spolu s dalšími justiční orgány, které dnes sídlí v nevyhovujících prostorách a vzniklo zde také muzeum totality, je snad konečně nadosah...

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama