Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,2. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10.12.2019 15:08:00

Konec prachu z teplárny

Konec prachu z teplárny

Komentář na facebookovém profilu k teplárně v Uherském Hradišti

KONEC PRACHU Z TEPLÁRNY – Obyvatelům Uherské Hradiště - Srdce Slovácka, především těm, kteří byli v bezprostřední blízkosti místní teplárny, se blýská na lepší časy. Náš společný tlak na řešení problémů s polétavým prachem, který již řadu let doslova zamořuje okolí teplárny, se totiž vyplatil. Podle mých informací se totiž uherskohradišťská radnice domluvila s většinovým spolumajitelem teplárny na celkové změně topného systému. A to je výborná zpráva!

Dosavadní hruboprach, jehož skladování a manipulace způsobuje eskalující problémy, má nahradit zcela jiný a hlavně ekologický zdroj, zřejmě plyn. Jestli vše půjde podle plánu, hotovo by mohlo být v roce 2024.

Mám v živé paměti řadu schůzek, které jsem měl s místními obyvateli, ale i s představiteli společnosti CTZ, která teplárnu provozuje. Často to bylo jako házení hrachu na stěnu, ale jsem rád, že se ledy hnuly a že se našlo řešení, dokonce ještě odvážnější, než které ze začátku požadovali občané z okolí teplárny.

Z pozice senátora budu i nadále pomáhat tomu, aby se nepřehlížely reálné problémy obyvatel Slovácka a aby se vždy našlo třeba i náročné řešení.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout