Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29.03.2020 15:34:48

Kupování odpustku?

Kupování odpustku?

Komentář na facebookovém profilu k investiční iniciativě EU, která umožňuje České republice využít 33 miliard korun na opatření zmírňující dopady šíření COVID-19

Evropská unie nám údajně pošle 30 miliard Kč jako ekonomickou pomoc v boji proti hospodářským následkům pandemie koronaviru. Nevím jak vy, ale za mne nejde o žádný dar, ale jen o jinou formu vrácení peněz, kterými se stejně ČR podílí na financování Evropské unie.

Navíc to na mne působí jako kupování si odpustku. EU má máslo na hlavě, totálně selhala v této krizové situaci. Nejen že nebyla schopna zajistit koordinaci rychlých bezpečnostních opatření v rámci členských států EU, ale dokonce jim dlouhou dobu vzdorovala.

Zároveň se "v plné kráse" projevila obrovská unijní zkostnatělost, byrokracie i falešná víra v to, že ochrana „evropských hodnot“ nás zachrání před koronavirem. To bylo řečí a moralizování např. za zrušené letecké linky či uzavírání hranic...

Kde je dnes vznosná evropská myšlenka? V krizové situaci se vytratila jako pára nad hrncem, protože v době, kdy nemáme čas řešit stovku druhů pohlaví, celoevropské regulace názvu pro pomazánkové máslo nebo přehnaně „zelenou“ politiku si většina z nás v přímém přenosu uvědomuje, k jakým hloupostem a zbytečnostem se bruselská byrokracie propadla.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama