Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

07.05.2020 14:01:00

Ministryně přestřelila, a to pořádně

Ministryně přestřelila, a to pořádně

Komentář na facebookovém profilu k vyjádření ministryně spravedlnosti Marie Benešové na adresu podnikatelů, postižených nouzovým stavem

 Ani se mi nechce věřit tomu, že ministryně spravedlnosti skutečně vzkazuje podnikatelům, že mají zapomenout na náhradu škod, způsobených vládními zásahy do svobody podnikání. To je přeci bezprecedentní zásah vládní exekutivy do nezávislého rozhodování soudů!

A je to jen další důkaz toho, že se vláda mermomocí snažila vyhnout krizovému zákonu, a proto po pár dnech změnila mimořádná opatření vlády na mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví.

Proto jsem uvítal, že se našel odvážný advokát a expert na zdravotní právo Ondřej Dostál, který tento postup vlády zažaloval a uspěl. Podle mého soudu by měla vláda namísto výhružek podnikatelům a očividného pohrdání jimi připravit plán, jakým se chce s těmito dopady seriózně vypořádat.

Už minule jsem v Senátu mluvil o tom, že by vláda měla být proaktivní, přistoupit k tomuto tématu zodpovědně a vůči občanům férově. Vláda by měla za pomoci renomovaných právníků a ekonomů vypracovat právní i ekonomickou analýzu, dopředu stanovit přesná pravidla pro vypořádání škod, dát jim jasný řád, harmonogram a třeba i speciální zákon. Takto by se totiž chovala zodpovědná vláda.

Ale výhružky, urážky a slova o tom, že každý živnostník měl mít „vatu“, je opravdu ostudným "ústřelem", za který by se měla paní ministryně živnostníkům omluvit.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama