Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,21. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.02.2020 10:07:00

Na ministerstvu zdravotnictví strkají hlavu do písku

Na ministerstvu zdravotnictví strkají hlavu do písku

Komentář na facebookovém profilu ke krizi zdravotnictví

 Ve zdravotnictví schází přes dva tisíce lékařů a více než tři tisíce zdravotních sester. To je skutečný problém našeho zdravotnictví. Jenže řešit ho nikdo nechce.

Na Ministerstvu zdravotnictví České republiky strkají hlavu do písku a svou neschopnost maskují mediálně vděčnými tématy, kterými však jen odvádějí pozornost. Vždyť se ministr Adam Vojtěch nedokázal postavit čelem ani k naší senátorské ústavní stížnosti, kterou se domáháme odstranění diskriminace v platbách za zdravotní péči, v jejímž důsledku za stejný výkon dostávají nemocnice v našem kraji až 3,5x méně peněz, než jejich kolegové např. v Praze.

A bohužel zlínské hejtmanství tuto krizi chce ještě prohloubit tím, že plánuje zbourat současnou Krajskou nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně a postavit za nedozírné peníze nový špitál v Malenovicích.

Lékaři a zdravotní sestry si jistě zaslouží lepší zázemí i pracovní prostředí. Ale na novou nemocnici kraj nemá peníze a zadlužení povede ke kolapsu krajského rozpočtu nebo nucené privatizaci nemocnic. A tomu musíme za každou cenu zabránit.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama