Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.04.2020 16:13:00

Považuji za správné, že vláda dostala „po prstech“

Považuji za správné, že vláda dostala „po prstech“

Komentář na facebookovém profilu k zrušení opatření ministerstva zdravotnictví rozhodnutím Městského soudu v Praze

 Opatření proti koronaviru jsou nezákonná? Včera to jasně potvrdil soud. Ten zrušil s účinností od 27. 4. 2020 hned čtyři opatření ministerstva zdravotnictví. V jejich důsledku došlo v souvislosti s koronavirovou pandemií k omezení volného pohybu, maloobchodu a služeb.

Podle výroku soudu tato opatření nejsou přijata v zákonné formě, jak by měla být, ale pouze jako opatření ministerstva zdravotnictví.

O důvodu proč tomu tak bylo, můžeme jen spekulovat. Nabízí se ale jednoduché vysvětlení – „přesměrka“ na ministerstvo zdravotnictví mohla být motivována snahou o znemožnění kompenzací pro drobné živnostníky.

Považuji za správné, že vláda dostala „po prstech“. Nepostupovala v souladu se zákonem, a to považuji zvláště v této době za nepřípustné.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama