Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,19. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.11.2019 13:13:00

Senát se zastal majitelů lesů

Senát se zastal majitelů lesů

Komentář na facebookovém profilu k projednávání novely lesního zákona

 Senát totiž schválil předloženou novelu lesního zákona, za kterou jsem spolu s některými kolegy senátory bojoval. Právě díky této novele soukromí majitelé lesů mohou získat dotace na boj s kůrovcem. Jde o výraznou pomoc, která umožní čerpání alespoň částečných náhrad způsobených škod.

Zákon má stále řadu chyb, zapomíná například na malé vlastníky lesů. Potřebuje ještě mnoho úprav (především v „myslivecké“ části, kdy by měli o regulaci počtů spárkaté zvěře namísto myslivců nepochopitelně rozhodovat úředníci), nicméně i přesto považuji schválení předložené novely za velmi dobrý krok.

Pomoc vlastníkům lesů je totiž nezbytná, a pokud by se k nim nedostala včas, mohlo by je to existenčně ohrozit. Ministerstvo zemědělství navíc slibuje, že do dvou let bude na stole nový zákon o myslivosti, který prý zajistí nápravu toho stávajícího. Zkusme věřit, že slovo dodrží.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout