Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,21. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.02.2020 10:13:00

Vláda chce opět oškubat živnostníky

Vláda chce opět oškubat živnostníky

Komentář na facebookovém profilu k důchodům živnostníků

 Celý život tvrdě pracují. Takřka neznají, co je to dovolená, paragraf či neschopenka. Shánějí zakázky, investují do technologií, vytváří nová a nová pracovní místa. Do státní kasy posílají daně za sebe i své zaměstnance. A teď, když tito živnostníci chtějí po třiceti letech odejít do důchodu a své řemeslo předat mladším, se dozví, že jim stát tak špatně stanovil peníze, které průběžně platili na důchodové pojištění, že žádný důchod nedostanou a mají tak zůstat o žebrácké holi... Tomu říkám pořádný kopanec do rozkroku a vskutku „zasloužená odměna“ za to, že tito lidé pomohli v naší zemi vybudovat tržní hospodářství.

Rezolutně odmítám současnou rétoriku Ministerstva práce a sociálních věcí, které opět nahlíží na živnostníky jako na nežádoucí pijavice. Vládní úředníci by si měli uvědomit, že jsou to právě pouze a jen podnikatelé a jejich zaměstnanci, kdo vytváří hodnoty, ale také krmí státní rozpočet, ze kterého oni pak ve velkém přerozdělují a mimo jiné i berou své výplaty.

Vítám proto iniciativu Strany soukromníků České republiky, která přichází s konkrétními návrhy, jak zajistit, aby na minimální důchod měl nárok každý občan naši země, bez ohledu na to, jestli byl zaměstnancem, nebo naopak živnostníkem, který celý život vytvářel práci pro sebe i své zaměstnance. Tzv. nultý důchodový pilíř musí být spravedlivý a rovnocenný pro všechny a není možné stále donekonečna vykopávat třídní rozdíly mezi zaměstnanci a živnostníky tak, jak to předvádí dnešní vláda.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama