Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,2. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

4. 2. 2016 15:05:00

Volit Svobodné a Soukromníky má smysl!

Volit Svobodné a Soukromníky má smysl!

Volit koalici Svobodných a Soukromníků má smysl! Podle dnes zveřejněného lednového průzkumu volebních preferencí politických stran před letošními krajskými volbami by získala tato nová koalice ve Zlínském kraji 6,6 %.

Poprvé by tak překročila magickou hranici pěti procent, která je rozhodující pro zisk mandátů v krajském zastupitelstvu. Vedle Svobodných a Soukromníků by usedli do Baťova mrakodrapu ještě politici KDU-ČSL, ANO, ČSSD a KSČM. Žádná z dalších politických stran by se již do krajského zastupitelstva neprobojovala.

„Jsem rád, že jsme společně dali voličům ve Zlínském kraji naději, že do krajské politiky chtějí vstoupit nové osobnosti, které mají chuť a odhodlání vrátit našemu kraji potřebnou energii a pracovat na jeho rozvoji a spokojeném životě jeho obyvatel. Zlínský kraj nesmí být zapomenutou periferií. Měl by navázat na slavnou baťovskou tradici a musí mít ambici patřit mezi nejlepší regiony v naší zemi. Já jsem přesvědčený o tom, že se nám to s novými lidmi může podařit,“ řekl slovácký senátor Ivo Valenta, který již před časem oznámil, že chce na podzim kandidovat do krajského zastupitelstva jako nezávislý kandidát za Stranu soukromníků České republiky, za kterou kandidoval na podzim roku 2014 do Senátu a jeho otec stál u jejího zrodu.

„Hlas pro Svobodné a Soukromníky nepropadne. To je jasný vzkaz pro všechny, kteří by se svým hlasem ještě váhali. Chceme prosazovat politiku založenou na zdravém rozumu, svobodě a osobní odpovědnosti a v tomto směru řešit chronické problémy našeho regionu. Současné vedení kraje nemá potřebnou dynamiku a ani „ospalá“ krajská opozice nenabízí naději na změnu. Žijeme v rozmanitém kraji se spoustou pracovitých a schopných lidí a tento potenciál je třeba nechat maximálně rozvinout. Nemáme vazby na staré krajské struktury, jsme v novém silném spojenectví, máme tvůrčí elán a chuť věci zlepšovat,“ uvedl Tomáš Pajonk, předseda krajského sdružení Strany svobodných občanů, který připomněl, že Svobodní měli již v minulém krajském průzkumu nadějných 4,5 %.

Podle lednového průzkumu volebních preferencí, který zveřejnila agentura SANEP, by v tuto chvíli vyhrála krajské volby KDU-ČSL s 18,9 %. Těsně za lidovci by skončilo hnutí ANO s 18,3 %. Třetí místo by patřilo ČSSD se 16,5 %. Vyrovnané čelo volebního pelotonu pak uzavírá KSČM se 14,9 %. Koalice Svobodných a Soukromníků by skončila na pátém místě s 6,6 %.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama