JUDr. Alena Schillerová, Ph.D.

  • BPP
  • místopředsedkyně vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,99. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.12.2019 4:33:00

Za platby v eurech stejně jako za domácí platby

Za platby v eurech stejně jako za domácí platby

Komentář na facebookovém profilu k nařízení EU o přeshraničních platbách

 Taky vás strašily poplatky za eurové platby z účtu na účet, třeba při obchodování se zahraničním partnerem nebo při placení pokuty za parkování? Stovka nebo rovnou dvě za jeden obyčejný převod? Tak s tím je ode včerejška konec! Ušetříte! Od včerejšího dne si banky budou moci za platby v eurech účtovat jen tolik, kolik požadují za domácí platby.

Evropské nařízení o přeshraničních platbách ale přináší i další zlepšovák. Týká se služby známé jako DCC. Vzpomínáte si, jak jsem vás před touto službou, kterou nabízejí některé bankomaty, v létě varovala? Tak v mezičase jsme zapracovali na celoevropském řešení a dopadlo to přímo výborně.

Nalákat zákazníka na nevýhodný kurz prostřednictvím služby DCC, ať už při výběru z bankomatu nebo při platbě kartou prostřednictvím terminálu, bude o dost složitější! Pokud se přeci jen rozhodnete měnit peníze přes DCC, dostanete okamžitě jasnou informaci, zda je pro vás nabízený kurz výhodný či nikoliv. A to přímo na displeji bankomatu nebo platebního terminálu.

Takže dost bankovnickým strašidlům. Pořádek přeci dělá přátele.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout