JUDr. Hana Kordová Marvanová

  • STAN
  • Praha 11
  • senátorka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,18. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29.06.2022 21:09:00

Družstevníci budou osvobozeni od daně

Družstevníci budou osvobozeni od daně

Komentář na facebookovém profilu k zdanění bytových družstev

 Velmi pozitivní zpráva pro bytová družstva po celé ČR, která byla postavena se státní dotací v letech 1995 - 2007. Vláda již schválila a poslala do Parlamentu návrh novely zákona o daních z příjmů, jehož součástí je osvobození bezúplatných převodů podílů měst a obcí na bytových domech. Družstevníci tak budou osvobozeni od daně, neboť si svůj majetek už sami zaplatili.

Tento návrh byl podporován minulou a nyní i současnou vládou, za což si zaslouží poděkování. Jsem velice ráda, že má návrh podporu napříč celým politickým spektrem.

Se spolkem Spravedlnost pro bytová družstva na kauze majetkových převodů z obcí na bytová družstva spolupracuji více než rok. Tato kauza nám ukazuje, jak je důležité, když se při nějaké nespravedlnosti propojí lidé po celé ČR. Na změnu čekají desetitisíce družstevníků a věřím, že návrh Parlament schválí a napraví tak nespravedlnost, která hrozila členům bytových družstev po celé ČR.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama