JUDr. Jindřich Rajchl

Předseda strany Právo Respekt Odbornost
  • PRO 2022
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,29. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.02.2024 16:05:00

Jděte pryč a nevracejte se. Národ vás má plné zuby

Jděte pryč a nevracejte se. Národ vás má plné zuby

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke slovům ministryně Jany Černochové.

 Veřejně tímto vyzývám Janu Černochovou a Karla Řehku, aby okamžitě zanechali zastrašovací kampaně vedené vůči obyvatelům České republiky.

Žádná válka naší zemi nehrozí!

Začíná být až krystalicky průhledné, že vaše neustálé opakování toho, že naše země čelí nějaké akutní hrozbě horkého konfliktu s Ruskem, je pouhou záminkou pro to, aby ministerstvo obrany získalo v rozpočtu o 40 miliard korun víc na úkor zdravotnictví, školství či sociálních systémů, a dál vylhaně ospravedlňovalo nesmyslné nákupy zbraní, které slouží pouze k obohacování jejich výrobců a lobbistů, jež se kolem tohoto amorálního businessu jako vždy ochomýtají. Přínos pro naše občany je naopak čistá nula.

A co je ještě horší  - když pozoruji tu vaši rétoriku, vaše gesta a grimasy, tak se nemohu ubránit dojmu, že vy si tu válku s Ruskem vlastně přejete.

Tohle válečné štváčství je mi z duše odporné.

Jděte pryč a nevracejte se. Národ vás má plné zuby.

Lidé nechtějí žít ve válce ani v atmosféře strachu z války. Lidé chtějí žít v klidu a míru.

My v PRO jsme připraveni tuto pozici České republiky zajistit.

Nechceme dělit svět na vojenské spojence a nepřátele. Chceme vytvořit korektní, vyvážené a rovnocenné vztahy s co největším počtem zemí. Včetně USA, Ruska i Číny.

Přes všechny nedostatky těchto velmocí je výrazně výhodnější s nimi jednat a obchodovat, než s nimi obchodně či dokonce vojensky válčit. To snad musí být jasné každému, kdo disponuje alespoň průměrnou inteligencí.

Takže pokud chcete embarga, výhrůžky a strašení válkou volte pětikoalici.

Pokud si přejete dialog, obchod a mír, pak volte PRO.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama