JUDr. Martin Havel

  • Karlovarský kraj
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,72. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

08.09.2016 9:52:11

ISŠTE Sokolov má nové zabezpečení. Následovat budou další školy

ISŠTE Sokolov má nové zabezpečení. Následovat budou další školy

V šestadvaceti školách zřizovaných Karlovarským krajem postupně proběhne montáž zařízení, která by v budoucnu měla ochránit žáky i pedagogy například před neohlášeným vstupem cizích osob do budov škol.

Práce na zabezpečení budov se prováděly například v Integrované technické a ekonomické škole​ v Sokolově. „Byl jsem se podívat přímo na místě, škola má čtyři nové turnikety pro vstup do budovy prostřednictvím karet s čipy. Došlo k doplnění kamerového systému, dochází k monitorování stavu dveří s vazbou na poplašný systém,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Podle ředitele školy Pavla Januse by mělo turnikety projít za minutu okolo dvou stovek žáků. „V současnosti jich máme přes 700, samozřejmě si budou muset na nová opatření zvyknout nejen oni, ale i učitelé a ostatní zaměstnanci školy,“ vysvětlil.

Zabezpečení školy přišlo zatím na 492 tisíce korun. „Další opatření se dokončují na Střední odborné škole stravování a služeb v Karlových Varech, na řadě jsou kromě středních škol také základní umělecké školy nebo domovy mládeže zřizované krajem. Mezitím už připravujeme analýzu bezpečnosti krajských dětských domovů, to bude další etapa zabezpečení. Jistěže může kdokoliv ze studentů, rodičů nebo pedagogů mít obavy, zda se ze škol nestanou vězení, kde budou všichni sledováni na každém kroku. Právě proto jsme v kontaktu s Úřadem pro ochranu osobních údajů, který se zaměří na to, zda je po této stránce všechno v pořádku,“ doplnil hejtman Havel.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama