JUDr. Michal Hašek

  • ČSSD
  • Jihomoravský kraj
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,15. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.06.2020 19:19:00

Hasiči si za své úsilí a nasazení zaslouží podpořit

Hasiči si za své úsilí a nasazení zaslouží podpořit

Za dodržení preventivních opatření zasedala dnes 31. schůze Zastupitelstva Jihomoravského kraje s velmi nabitou agendou.

 Projednávala mj. postcovidové úpravy v návrhu rozpočtu Jmk, kde jsem navrhl zmírnění škrtů v dotacích pro dobrovolné hasiče možností vyhlásit podle dalšího ekonomického vývoje mimořádné kolo podpory pro zásahové jednotky obcí ve výši 5 milionů Kč formou mimořádného kola dotačního programu letos v září.

Z letos původně plánovaných 28 milionů Kč totiž vedení kraje navrhuje škrt přes 17 milionů Kč, což je snížení přes 60 %. Myslím si, že to není dobrý nápad, zvláště s ohledem na zapojení dobrovolných hasičů v Jmk do boje s COVID-19 či na zvládnutí přívalových bouřek v minulých dnech.

Jsem si jistý, že si případné dokrytí alespoň do poloviny původního předpokladu jihomoravští "dobráci" zaslouží. A jsem rád, že Zastupitelstvo Jmk tento můj návrh nakonec přijalo.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama