JUDr. Michal Hašek

  • ČSSD
  • Jihomoravský kraj
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,15. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

06.04.2020 16:46:00

Infekčnost i mortalita je mnohonásobně vyšší, než u chřipky

Infekčnost i mortalita je mnohonásobně vyšší, než u chřipky

Při všem respektu k prof. Prymulovi - svými prohlášeními už vyvolal dost povyku v minulých týdnech (hranice zavřené 2 roky) a úspěšně v tom pokračuje i dnes (promoříme populaci).

Názory ať si mění jak chce, ale má svoje šéfy s ústavním mandátem a odpovědností za republiku - premiéra Babiše a 1. vicepremiéra, ministra vnitra a šéfa ÚKŠ Hamáčka. Jako občan velmi ocením, když svoje názory a doporučení bude prof. Prymula nejdříve komunikovat s nimi, dá přitom jasná doporučení a argumenty a rozhodne vláda. Do médií by měl o svých myšlenkových pochodech mluvit po konzultaci se svými šéfy. 

K tomu přidávám ještě informaci od člena mezinárodního lékařského týmu, který má kontakty a informace v USA i v Číně ... zatím za sebou nemáme kulminaci a proto je třeba nejásat předčasně. Naopak je třeba pokračovat ve stávající úrovni všech opatření alespoň do doby, než se křivka začne zplošťovat - teprve za toho stavu je  bezpečné začít stávající opatření rozvolňovat.
Pokud někdo považuje COVID-19 za "delší chřipku", tak se hluboce mýlí, protože infekčnost viru COVID, i mortalita infekce COVID, je mnohonásobně vyšší, než je infekčnost a mortalita chřipky.
V USA zemřelo loni na chřipku za CELÝ ROK 23 000 lidí. Za necelých 10 dní, kdy v USA naplno propukla infekce COVID-19, ji podlehlo 10 000 lidí a dalších 20 000 je ve vážném /kritickém stavu. Očekává se, ze během následujících tří měsíců v USA zemře na onemocnění COVID-19 100 000 lidí - to je odhad špičkových týmů John Hopkins University. Jinými slovy: během čtvrt roku - tedy ve čtvrtinové době, zemře zřejmě v USA na COVID čtyři krát více pacientů, než zemřelo za celý rok na chřipku. A o tom přesně boj s COVID je ...
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama