JUDr. Vladimíra Bondarenková

Praha 13
  • SPD
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,5. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.10.2020 21:00:17

Nejlepší seznam oceněných 28. října, pro minulost, přítomnost i budoucnost

Nejlepší seznam oceněných 28. října, pro minulost, přítomnost i budoucnost

Pan prezident právě odkryl osobnosti vyznamenané u příležitosti dnešního státního svátku 28. října. Před 102 lety došlo k založení Československa a letos podstupujeme jednu z největších zkoušek v 21. století. Doufám, že v ní nakonec obstojíme se ctí.

Pan prezident, Ing. Miloš Zeman, letos velmi silně akcentoval to, co se právě děje. Kromě klasických oceněných in memoriam nebo různých veteránů a umělců, dává najevo silný názor na aktuální dění. Vybral oceněné z mnoha oborů, které byly významně zapojeny do boje s COVID-19 od zdravotníků, přes hasiče, policisty a vojáky až po zrovna končícího ministra zdravotnictví, Romana Prymulu. Životopisy všech oceněných jasně říkají, že jsou to lidé, kteří pro Českou republiky a její občany něco významného vykonali, věnovali tomu velké osobní úsilí. 

Jde o velice dobře vybrané osobnosti, to je zatím asi nejlepší seznam oceněných od sametové revoluce vůbec. Vysvětlím proč. Jako jasná linie se výběrem vyznamenaných táhne nejen minulost a přítomnost, ale i budoucnost. Tedy jsou oceněni i lidé, kteří už něco významného vykonali, ale hlavně mohou pomoci do blízké i vzdálenější budoucnosti. Včetně vietnamské komunity u nás, Slováků, Izraele, odborníků na jaderné elektrárny, hasičů, vojáků, policistů, Ústavního soudu, právníků apod. Pan prezident dokonce pozapomněl na názorové rozdíly v posledních letech třeba s předsedou Ústavního soudu, Pavlem Rychetským, a ocenil ho za jeho celkovou činnost pro stát.

Tenhle seznam se bude některým médiím těžko kritizovat, už rovnou tuším, kam se zaměří, i když podle mne neoprávněně (ministr, ředitel elektrárny). Je ohromná škoda, že se ceremoniál letos nemůže konat na Hradě za přítomnosti všech oceněných (případně jejich zástupců). Tito lidé by si zasloužili zažít už letos svůj okamžik zasloužené slávy. Příští rok už to nebude ono a někteří se ho nemusí dožít, což by bylo smutné. Doufejme, že k tomu nedojde a za rok s velkou slávou, která jim nahradí roční čekání, si půjdou pro své vyznamenání.

Skvělá práce, pane prezidente. 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama