JUDr. Vojtěch Filip

  • KSČM
  • Jihočeský kraj
  • 1. místopředseda PS PČR
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,56. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.07.2021 4:31:00

Dar, který škodí

Dar, který škodí

Komentář na facebookovém profilu k návštěvě předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové

 Jak se u nás říká, raději o chlebu a vodě, než tento danajský dar od Von der Leyenové. Šéfka unijní exekutivy přijela do Prahy, aby tu pokračovala v "nákupu" České republiky. Do kufříku přibalila z mimořádného fondu EU 180 miliard korun na oživení ekonomiky po koronavirové krizi. Stálo by jistě za zeptání, kdo koho že ve skutečnosti oživuje, neboť investice onoho bakšiše, vskutku zpropitného či almužny, jsou striktně dané.

V prvé řadě na ekologii, energetiku a dopravu musí padnout přes 85 miliard, což je skoro polovina. Oč jde, je jasné... European Green Deal aneb Zelená dohoda pro Evropu. Proto jsem v této souvislosti zmínil "danajský dar", chcete-li dle definice takový dar, jenž způsobuje obdarovanému spíše potíže či zlo, než užitek a spokojenost.

Jako příklad zmíním automobilový průmysl, který představuje přes 9 procent HDP, 26 procent výroby a 24 procent českého vývozu. V tomto největším průmyslovém odvětví v ČR pracuje přímo 177 tisíc osob a dalších 275 tisíc zaměstnávají návazné činnosti. Ročně se u nás vyrobí kolem 1,5 miliónu aut a jak na margo Zelené dohody pro Evropu uvedlo Sdružení automobilového průmyslu, dopad na českou ekonomiku bude drastický.

Kdyby k tomu KSČM měla dostatečně silný mandát, uhradila by Leyenové a jejím naditému kufříku zpáteční letenku pro první nejbližší spoj do Bruselu. Namísto toho ji tu s otevřenou náručí vítá předseda vlády. Myslím, že pro naši zemi je toto nesrovnatelně větší katastrofa, než jiné návštěvy... doplňte dle libosti z minulých dob.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama