Jakub Kulhánek, MA

  • ČSSD
  • ministr zahraničí
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,67. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.07.2021 17:27:00

Rozšíření EU pomůže k stabilitě na západním Balkáně

Rozšíření EU pomůže k stabilitě na západním Balkáně

Ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) se v pátek 23. července 2021 zúčastnil neformálního zasedání Rady pro obecné záležitosti (GAC) ve slovinském Brdu. Hlavním tématem jednání bylo představení priorit slovinského předsednictví v Radě EU.

 Neformální zasedání GAC bylo věnováno především diskusi o programových prioritách slovinského předsednictví v Radě EU. „Bohužel to vypadá, že koordinace EU v boji proti covid-19 zůstane jedním z hlavních úkolů i pro slovinské předsednictví. Musíme být opatrní, co se týče šíření nových variant viru a rychle pokročit s očkováním,“ uvedl šéf české diplomacie. Ministři také projednali otázky budování větší odolnosti EU po krizi způsobené pandemií covid-19.

Na okraj Rady GAC se uskutečnilo bilaterální setkání ministra Kulhánka s jeho černohorským protějškem Dorde Radulovićem. Tématem jednání byla zejména problematika vzájemných vztahů a unijní perspektivy Černé Hory. “Rozšíření EU pomůže ke stabilitě na západním Balkáně. Musíme udělat vše pro to, abychom zůstali důvěryhodní a dosáhli v této otázce dalšího pokroku,“ řekl po jednání ministr Kulhánek.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama