Jakub Pánik

  • ČSSD
  • Karlovarský kraj
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,3. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.07.2016 12:47:07

Záchranka bude mít v Ostrově novou základnu

 Záchranka bude mít v Ostrově novou základnu

Výjezdová základna záchranky se znovu vrátí do Ostrova. Nové stanoviště tu Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje nechá postavit ještě letos.

Stavba bude stát 8, 2 milionu korun a vybuduje ji společnost Jurica Group, která v zadávacím řízení předložila nejvýhodnější nabídku. Akci předfinancoval Karlovarský kraj.

  „Stavba nové základny v Ostrově začne v červenci a první sanitky z ní po dokončení vyjedou zachraňovat pacienty v příštím roce,“ uvedl hejtman Martin Havel. Sídlo záchranářů vznikne na pozemcích bývalého zahradnictví a přípravné práce hradilo město. 

„Ve čtvrtém největším městě kraje, kde žije sedmnáct tisíc obyvatel, stanoviště záchranky v posledních dvou letech chybělo. Ze soukromé ostrovské nemocnice se kvůli nevyhovujícím podmínkám muselo dočasně přestěhovat do Jáchymova.  Původně se odhadovaná cena základny šplhala přes deset milionů korun. Jsem rád, že se nám ji díky výběrovému řízení podařilo významně snížit,“ řekl náměstek hejtmana Jakub Pánik.

Objekt je navržen jako jednopodlažní ve tvaru písmene L o zastavěné ploše téměř 250 m2. Základna je funkčně rozdělena na dvě vzájemně propojené části: garážové stání pro dvě vozidla, zázemí personálu s technickou místností. „Stavba základny pro zdravotnické záchranáře odstartuje vybudování celého areálu Integrovaného záchranného systému, město tedy bude mít soustředěny všechny bezpečnostní složky na jednom místě,“ uvedl starosta Ostrova Pavel Čekan.

Karlovarský kraj se na výstavbu pokusí získat peníze z Integrovaného regionálního operačního programu. Pokud uspěje, zafinancuje z dotace 85 procent nákladů. „Umístění nové výjezdové základny v této lokalitě, navíc v areálu společně s ostatními složkami, což významně zjednoduší spolupráci, považuji za ideální,“ poznamenal ředitel Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje Roman Sýkora.  
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout