Jan Fischer

1. místopředseda Rusnokovy vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,11. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

1. 1. 2013 19:51:41

Problémem naší země nejsou občané, ale politici

Problémem naší země nejsou občané, ale politici

K novoročnímu projevu prezidenta republiky

Souhlasím s Václavem Klausem, že nám chybí vetší svornost, a že potřebujeme naději. Také s tím, že mezi společností a politiky leží hluboké příkopy, stejně jako mezi vládou a opozicí.

Viníky ale nehledám mezi "našeptávači špatných nálad" nebo "samozvanými spasiteli". Problémem naší země nejsou občané, ale politici. Většina lidí u nás stále tvrdě pracuje, neztratili k poctivé práci respekt, neztratili ani odvahu říkat, co si myslí. Volání po návratu k tradicím má smysl jen tehdy, pokud si uvědomíme, že dobrými tradicemi našeho demokratického státu jsou tolerance a otevřenost, hledání věcných a neideologických řešení našich problémů, úcta ke starším, ochrana lidských prav. To vše musíme spolu s normální poctivou prací vyžadovat po našich politicích. A prezident republiky má být příkladem, má aktivně zasypávat příkopy mezi představiteli státu a občany, nemá rozdělovat, ale spojovat. Proto bude první přímá prezidentská volba tak důležitá a zásadně ovlivní vývoj naší země.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama