Jan Hamáček

Od 12.4. 2021 pověřen řízením Ministerstva zahraničních věcí
  • ČSSD
  • 1. místopředseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,85. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

05.03.2021 14:33:00

Obíhat mají data, nikoliv lidé

Obíhat mají data, nikoliv lidé

Projev na 87. schůzi Poslanecké sněmovny 5. března 2021 k digitalizaci státní správy

 Vážený pane místopředsedo, kolegyně, kolegové,

velmi stručně připomínám návrh zákona, který mění některé zákony v souvislosti s další elektronizací postupu orgánů veřejné moci. Byl připraven v reakci na závazek vlády učiněný v jejím programovém prohlášení, zejména v kapitole Digitální Česko. Primárním cílem je změna koncepce legislativního zakotvení právního titulu pro využívání údajů z informačních systémů veřejné správy. Tím se výrazně urychlí proces stanovování využitelných údajů a zefektivní samotné sdílení údajů založené na zásadě - obíhat mají data, nikoliv lidé.

Návrh upravuje celou řadu právních předpisů. Zásah do některých z nich se ukázal jako nezbytný pro úspěšné dokončení procesů, které se týkají rizika a elektronizace veřejné správy v České republice, až v průběhu projednávání návrhu zákona. Protože byl v mezičase publikován změnový zákon, Zákon o Sbírce právních předpisů územných samosprávních celků, a naopak stále ještě není projednán změnový zákon, Zákon o občanských průkazech, je třeba legislativně technické reakce, a proto podám i návrh legislativně technických úprav.

Děkuji vám za pozornost.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama