Jan Hamáček

  • ČSSD
  • 1. místopředseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,81. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.01.2021 22:02:00

Odvody za studenty odvede kraj ze státních peněz

Odvody za studenty odvede kraj ze státních peněz

Ústřední krizový štáb (ÚKŠ) dnes řešil především zásobu spotřebního materiálu pro očkování a vyplácení náhrad studentům, kteří měli v době nouzového stavu nařízenou pracovní povinnost ve zdravotnických zařízeních.

 Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) informoval o dnešním jednání ÚKŠ, na kterém se definitivně rozhodlo o způsobu vyplácení náhrad studentům zdravotních oborů, kteří měli během nouzového stavu nařízenou pracovní povinnost. „Vláda daň z příjmu studentům odpustila, odvody za studenty odvede kraj ze státních peněz. Tohle rozhodnutí považuji za správné a spravedlivé,“ uvedl Jan Hamáček.

Očkování

ÚKŠ se také věnoval zásobám spotřebního zdravotnického materiálu pro očkování. „Česká republika má zdravotnického materiálu pro očkování dostatek na cca příští dva měsíce. Menší zásoby některých krajů vyřeší zápůjčky z fakultních nemocnic,“ informoval předseda ÚKŠ.

Ministerstvo vnitra také koncem loňského roku iniciovalo, aby vláda prostřednictvím Správy státních hmotných rezerv vytvořila dostatečnou zásobu tohoto materiálu. Koncem ledna či začátkem února by měly začít docházet první zásilky.

Aktuálně je v České republice:

  • 689 000 injekčních stříkaček pro aplikaci
  • 793 000 jehel
  • 1 387 000 injekčních stříkaček na ředění
  • 687 000 jehel na ředění
  • 8 500 000 mililitrů rozpouštědel

Z analýzy, kterou ÚKŠ zadal Ministerstvu průmyslu a obchodu, vzešlo, že mezi jednotlivými kraji jsou v zásobách materiálu pro očkování rozdíly. ÚKŠ proto dnes dohodl systém, na jehož základě se kraj v případě nedostatku materiálu obrátí systémem krizové komunikace na Ministerstvo zdravotnictví. To poté zajistí zápůjčku do kraje ze zásob fakultních nemocnic.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama