Jan Hamáček

  • SOCDEM
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,88. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

09.04.2016 11:45:00

Zkušenosti Malajsie s transpacifickými smlouvami jsou veskrze pozitivní

Zkušenosti Malajsie s transpacifickými smlouvami jsou veskrze pozitivní

V rámci oficiální návštěvy Kuvajtu a Malajsie jednala delegace vedená předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Janem Hamáčkem s nejvyššími představiteli obou států.

V Malajsii zahájilo program zástupců Poslanecké sněmovny setkání s předsedou vlády Najib Razakem, následovala jednání s předsedou Sněmovny reprezentantů Parlamentu Pandikar Amin Muliou a s předsedou Senátu Abu Zahar Ujangem. Právě Malajsie má neblahé dlouholeté zkušenosti s terorismem. "Nedávno schválené zákony zde počítají s citelným zpřísněním postihu," uvedl  předseda české Sněmovny.  „Vítáme také malajsijskou iniciativu Globální hnutí umírněných vyhlášenou premiérem Razakem v roce 2010, neboť jde podle nás o významný krok v mezinárodním boji proti extremismu a násilí s náboženským a etnickým podtextem,“ dodal Jan Hamáček.  Na jednáních s představiteli Malajsie se mluvilo také o transpacifických smlouvách. Malajsie ji s USA podepsala totiž nedávno, přičemž Evropská unie má vyjednávání o ní teprve před sebou. „Vyslechli jsme si zkušenosti s dopadem této smlouvy, které jsou veskrze pozitivní. Na příkladu Malajsie je vidět, že podmínkami smlouvy mohou být oboustranně výhodné. U nás kvůli chystané dohodě panují obavy, proto jsou pro nás tyto zkušenosti cenné,“ doplnil předseda Sněmovny. Dalším tématem jednání byl vzájemný obchod mezi oběma zeměmi, kterému by měla pomoci i připravovaná mise malajsijských podnikatelů do České republiky. Ta se uskuteční už v dubnu letošního roku. V rámci oficiální návštěvy Kuvajtu na počátku tohoto týdne delegace vedená předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Janem Hamáčkem jednala s nejvyššími představiteli tohoto státu. Postupně se zástupci Sněmovny setkali s hlavou státu - emírem Sheikh Sabah Al Ahmed Al Jaber Al Sabahem, s místopředsedou vlády a ministrem zahraničních věcí Sheikh Sabag Al-Khaled Al-Hamad Al-Sabahem a předsedou Národního shromáždění Marzouq Ali Al-Ghanim. Předmětem jednání byla spolupráce obou zemí, rozvoj vztahů například v oblasti lázeňství a turistiky. „Česká republika by měla patřit mezi cíle kuvajtských investic, které nejsou pro naši zemi zanedbatelné,“ uvedl Hamáček s tím, že Kuvajt patří mezi nejbohatší státy a spravuje fondy, jejichž prostřednictvím investuje v zahraničí. „Mluvili jsme samozřejmě i o situaci v regionu, především v Sýrii, ale i o palestinsko-izrealském konfliktu,“ dodal předseda Sněmovny. Podle něj obě země, byť nejsou velké, mohou hrát důležitou roli prostředníka mezi znesvářenými stranami. Vztahy mezi oběma zeměmi zástupci České republiky i Kuvajtu vyhodnotili jako velmi dobré, ale obchodní výměna neodpovídá možnému potenciálu. „Dohodli jsme se na způsobech, jak tuto situaci vylepšit,“ uzavřel Hamáček.Delegace Poslanecké sněmovny navštívila Malajsii a Kuvajt (7. 4. 2016) Delegace Poslanecké sněmovny navštívila Malajsii a Kuvajt (7. 4. 2016)
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama