Jiří Bláha

Lídr hnutí ANO pro Liberecký kraj v roce 2017
  • ANO 2011
  • Liberecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,69. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10.07.2020 13:24:00

Máme možnost změnit exekuce a nikdo to nechce

Máme možnost změnit exekuce a nikdo to nechce

Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny 10. července 2020, k návrhu změny zákona o kompenzačním bonusu v souvislosti s krizovými opatřeními v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2.

Vážené kolegyně, kolegové, ten problém je daleko složitější, než tady zaznívá. Tady slyším novodobí otrokáři, zneužívání atd. Toto všechno, ty kontexty jsou daleko hlubší a daleko širší, než o čem se bavíte. V první řadě tady máme milión lidí v exekucích a insolvencích a ti přímo vyžadují práci na černo nebo práci na DPP nebo nějakou formu toho, aby nemuseli platit ze své mzdy odvody nebo splátky tomu, komu dluží. To je jedna věc. To znamená, že opravdu tady máme milión lidí, který vyžaduje dnes a denně zaměstnání na černo. Pak samozřejmě tady máme obory, které nejsou schopny dosáhnout na ziskovost, aniž by zaměstnávaly tímto způsobem. Jsou to všechny obory, které se zabývají pohostinstvím, nabízením služeb atd. Bohužel je to tak a pořád si to nechceme přiznat. Pokud nezměníme cenu práce, pokud nezměníme to, že ten člověk, který upadne do exekuce, bude mít možnost si normální cestou vydělat, tak toto všechno bude vznikat. Je to normální a opravdu nevěřte tomu, že někdo pracuje jenom dvacet hodin, když vykazuje tuto činnost. Pracuje daleko víc.

A takto bychom mohli jít dál, proč to všechno vzniklo. Pojďme vzít ty problémy, ano, teď se s tím pojďme vypořádat. Pojďme vzít ty problémy jeden po druhém, pojďme si je naříkat, pojďme je řešit. Máme možnost změnit exekuce a nikdo to nechce. Pořád jenom děláme kosmetické úpravy. Pojďme změnit důchodovou reformu a všechny záležitosti a pak máme možnost pohnout, že se nebudou dít ty věci, které se dějí. Díky.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama