Jiří Čunek

ANO křesťanským hodnotám
  • KDU-ČSL
  • Vsetín
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,19. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

31.12.2018 17:47:00

Nepotřebné elektrické ohradníky využije je rožnovská škola

Nepotřebné elektrické ohradníky využije je rožnovská škola

Elektrické ohradníky, které sloužily k zamezení pohybu divočáků během výskytu afrického moru prasat ve Zlínském kraji a nyní již nejsou zapotřebí, najdou nové uplatnění.

 „O ohradníky projevila zájem Střední škola zemědělská a přírodovědná v Rožnově pod Radhoštěm, která je naší příspěvkovou organizací. Vzhledem k tomu, že pro ohradníky již v současné době nemáme žádné využití, rádi je rožnovské škole přenecháme. Škola je použije k odborné výuce i k zabezpečení svých rozlehlých pastvin," sdělil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Škola tak od kraje obdrží 11 ohradníků AKO, 38 padesátimetrových sítí, 1 289 plastových tyčí, 10 baterií, 2 nabíječky a naviják na lanko, to vše v účetní hodnotě 63 795 korun.

Elektrické ohradníky byly v okolí Zlína v souvislosti s africkým morem prasat instalovány vloni v srpnu. Jejich provoz byl ukončen nařízením Státní veterinární správy k 1. říjnu letošního roku. Postupně byly demontovány a jejich nepoškozené části jsou nyní uloženy ve skladu Krizového štábu Zlínského kraje.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout