Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

KDU-ČSL se pomalu seznamuje s internetovými Parlamentními listy.
  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,58. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10. 5. 2019 21:23:00

Zavedení e-Neschopenek jsme nepodpořili kvůli nedostatečné připravenosti

Zavedení e-Neschopenek jsme nepodpořili kvůli nedostatečné připravenosti

Na páteční mimořádné tiskové konferenci zdůvodnili poslanci z klubu KDU-ČSL rozhodnutí nepodpořit návrh zavedení systému E-neschopenek už od 1. ledna 2020. Podle nich je projekt nedostatečně připraven a totéž doporučí senátnímu klubu.

 Podle předsedy Marka Výborného lidovci vždy podporovali projekt E-neschopenek, ale musí být v souběhu s digitalizací jak ve zdravotnictví, tak ve veřejné správě. „Z tohoto důvodu KDU-ČSL nepodpořila tento návrh v záverečném hlasování. Může tady nastat velký problém v nemocnicích u našich lékařů. Paní ministryně nás nepřesvědčila o opaku, že by tento systém byl připravený a zároveň ani neprošly klíčové pozměňovací návrhy, které by přiblížily náběh tohoto jednotného informačního systému dříve než v roce 2022," řekl Výborný.

„Pokud jde o rozhodování Senátu, tak mu doporučíme, aby k tomuto návrhu přijal negativní stanovisko a současně se pokusil zkrátit dobu souběhu jednotného informačního systému, protože to je podmínka pro to, aby systém E-neschopenek opravdu fungoval,“ dodal předseda.

Poslanec Vít Kaňkovský uvedl, že projekt není ještě dostatečně připraven. „Dnešnímu finálnímu schvalování předcházelo minulý týden jednání výboru pro zdravotnictví a výboru pro sociální politiku. Na závěr těchto jednání proběhl seminář, který měl poslancům předvést, jak to bude fungovat,“ zmínil Kaňkovský.

Podle Kaňkovského to byl klíčový okamžik pro rozhodnutí nepodpořit tento návrh, které ještě posílilo dopolední hlasování o pozměňovacích návrzích. „Ukázal se totiž jednoznačný rozpor mezi tvrzením České správy sociálního zabezpeční a mezi vedením ministerstva práce a sociálních věcí,“ dodal.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout